Tunceli’de Etkinlikler İzne Bağlandı

Tunceli Valiliği, 5 gün süreyle, düzenlenecek her türlü etkinliğin izne bağlandığını duyurdu. Tunceli Valiliği’nin açıklamasında, “Valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği basın açıklaması ve etkinlikler hariç olmak üzere Tunceli il sınırları içerisinde meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, anma, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans, sinevizyon gösterimi vb. tüm eylem ve etkinliklerin 20 Ekim 2023 günü saat 00.01 ile 24 Ekim 2023 günü saat 23.59’a kadar beş (5) gün süreyle mülki idare amirin iznine bağlanması kararı alınmıştır” denildi.

Tunceli Valiliği bugün yaptığı basın açıklamasında bugünden itibaren 24 Ekim saat: 23: 59’a kadar 5 gün süreyle, düzenlenecek her türlü etkinliğin valilik ve kaymakamlıkların iznine bağlandığını duyurdu.

Tunceli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Bu hak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 25. 26. ve 34. maddeleri ile esasları belirlenerek güvence altına alınmıştır. Bu kapsamda milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni, kamu güvenliğinin ve kamu sağlığının korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin, genel asayişin korunması, genel trafik ve yolcu güvenliğinin sağlanması, şiddet olaylarının meydana gelmemesi, yaygınlaşmasının önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuzluğun önüne geçilebilmesi amacıyla yapılacak olan her türlü eylem ve etkinliklerin terör örgütlerinin propagandasına dönüşebileceği de göz önünde bulundurularak, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu 17. ve 19. maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 11/A ve 11/C maddeleri kapsamında, Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği basın açıklaması ve etkinlikler hariç olmak üzere Tunceli il sınırları içerisinde meydan, cadde, sokak, yol, park gibi umuma açık alanlarda; basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, anma, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans, sinevizyon gösterimi vb. tüm eylem ve etkinliklerin 20 Ekim 2023 günü saat 00.01 ile 24 Ekim 2023 günü saat 23.59’a kadar beş (5) gün süreyle mülki idare amirin iznine bağlanması kararı alınmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir