Yıllık izinlerini değerlendirmek için ana vatanlarına dönen gurbetçiler sınır kapılarında yoğunluk oluştururken, temmuz ayında gelişlerin yüzde 15 artacağı tahmin ediliyor.
Niğde Valisi Cahit Çelik, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında emekçilerin millet ve devlet hayatında doldurulamaz bir yere sahip olduğunu belirtti. Vali Çelik, emekçilerin ülkenin en değerli sermayesi olduğunu vurgulayarak, onların emeğiyle ülkenin gelişme ve kalkınma hamlelerine büyük katkı sağladığını ifade etti. Çelik, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü içten dileklerle kutladığını belirtti.