Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci Mevlid Kandili için bir mesaj yayımladı

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Pekmezci, yayınladığı mesajında ifadelere yer verdi:

“Bundan 14 asır önce dünyamızı şereflendiren Peygamber Efendimizin adalete ve merhamete dayalı kuşatıcılığı yalnızca birlikte yaşadığı ashabını değil bizleri de kapsar. O’nun sözleri insanı özüyle tanıştıran, kendisiyle barıştıran, Rabbine yönelten hatırlatıcı düsturlardır. O’nun hayatı bizim için insafın, vicdanın, affın, sabrın, hoşgörünün ve şefkatin yansımasıdır.

Dünyanın bir barış yurdu, bütün şehirlerin güvenlik beldesi ve yeryüzünün esenlik diyarı olması için “Muhammedü’l Emin” olan o kutlu insanın hayatının örnek alınmasına dünya Müslümanlığının ve insanlığın her şeyden çok ihtiyacı vardır. Peygamberimizin bizlere en büyük miraslarından birisi, ahlaki vasıflarının tüm özelliklerini alabilmek ve bunları hikmetine uygun yaşayabilmektir. Müminler bütün zamanlarda hem emin olma hem de emaneti taşıma bilincini ahlakı Kur’an olan Peygamberimizin uygulamaları ile kavramışlardır.

Bu vesileyle aziz milletimizin ve Türk İslam aleminin Mevlid Kandilini tebrik eder, Mevlid-i Nebi’nin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeye vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederim.” – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir