Annesini katleden çocuğa 38 yıl, azmettirici babaya ömür boyu hapis

Eskişehir’de 15 yaşındaki oğlunu, annesini öldürmeye azmettiren 42 yaşındaki Erkan A., ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

DHA’nın aktardığına göre olay geçen yıl 19 Mayıs’ta Tepebaşı ilçesi Fevziçakmak Mahallesi’nde meydana geldi. 35 yaşındaki Serap Bor, komşuları Ayşe Altın, Döndü Çayır ve Türkan Çimen ile ekmek yaparken, eve boşandığı eşi Erkan A. ile yaşayan oğlu İ.A. gitti.

E.A., pompalı tüfekle annesi Bor’a art arda ateş açtı. Bor ile birlikte evde bulunan anneanne Cennet Bor ve komşuları saçmalarla yaralanırken, suça sürüklenen çocuk bölgeden uzaklaştı. İhbar üzerine eve polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bor’un hayatını kaybettiği belirlenirken, yaralanan komşuları ise hastaneye kaldırıldı.

İ.A. ile babası Erkan A. gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen baba-oğul tutuklandı.

İKİ SUÇTAN 38 YIL HAPİS

Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan kapalı duruşma ile dava bugün karara bağlandı. Mahkeme heyeti, İ.A’ya ‘üstsoydan akrabayı kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası verdi. Ancak İ.A.’nın yaşı küçük olduğu için cezası 15 yıla düşürüldü. Ayrıca anneannesi Cennet Bor ve 3 komşusunu yaraladığı gerekçesiyle de 23 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan İ.A., iki ayrı suçtan toplamda 38 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Baba Erkan A. ise olayın azmettiricisi olduğu gerekçesiyle mahkemece ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Heyet, baba ve oğlunun tutukluluklarının devamına karar verildi.

‘KIZIM RAHAT UYUYACAK’

Kentteki kadın platformu üyeleri Adliye Sarayı önünde Serap Bor’un ailesine destek için toplandı. Anne Cennet Bor karar sonrası gözyaşlarına boğuldu. Öldürülen kızının kararın ardından rahat uyuyacağını ifade eden Cennet Bor, “Rahat uyuyacak, Allah hepinizden razı olsun. Yavrum rahatça yatacak mezarında. Korkmuştum serbest bırakacaklar diye. İnşallah bırakmazlar demiştim. Başka bir şey diyemiyorum. Ama yavrum rahat edecek” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir